/

Perfect Gym Case Study - Friskis & Svettis

Friskis & Svettis begrijpen wat er nodig is om leden van hun training te laten genieten. De training moet leuk zijn. Deze nadruk op plezier is wat hen uniek maakt ten opzichte van andere fitnesscentra.

Perfect Gym Case Study - Friskis & Svettis

Friskis & Svettis werd in 1978 opgericht als een Zweedse non-profitorganisatie en is inmiddels uitgegroeid tot 500.000 leden. Je kunt Friskis & Svettis nu ook buiten Zweden vinden, in België, Denemarken, Frankrijk en zelfs het Verenigd Koninkrijk. Zij geloven dat een succesvolle workout zowel het lichaam als de zintuigen aanspreekt. Daarom bieden ze een verscheidenheid aan manieren om te trainen. Elke individuele gebruiker krijgt een persoonlijke ervaring.

Friskis & Svettis Brussels biedt sessies aan in 5 binnen- en 4 buitenlocaties. Indoor activiteiten omvatten Jympa (all-in-one workout met de focus op muziek), barbell, dans, of spinning. Buitenactiviteiten omvatten hardlopen, nordic walking en zomersessies in het park. Familiesessies zijn ook een optie voor degenen die graag actief tijd doorbrengen met hun geliefden.

Het unieke van Friskis & Svettis-verenigingen zijn de vrijwilligers. De trainingen worden allemaal geleid door vrijwillig geëngageerde licentie leiders en coaches.

Friskis& Svettis Volunteers

Beeld Bron

Friskis & Svettis hadden behoefte aan een uniform systeem

Na de uitbreiding heeft Friskis & Svettis de beslissing genomen om alle vestigingen onder één systeem te verenigen. Voorheen gebruikte elke vereniging twee systemen om het lidmaatschap van gebruikers te beheren. Er werd een WordPress-plugin gebruikt voor de kalender en een aparte, op maat gemaakte oplossing voor ledenbeheer. Maar de systemen die ze hadden, waren niet opgewassen tegen de uitdaging om ze te verenigen. De belangrijkste problemen waarmee ze werden geconfronteerd waren:

  • Risico op een beveiligingslek - gebrek aan ondersteuning van de provider leidde tot een verkeerde module-update. Dit resulteerde in verschillende pogingen tot hacking.
  • Slechte UI - gebrek aan gebruiksvriendelijke of intuïtieve inschrijvings- en verlengingsprocessen.
  • Nog meer plugins geen geïntegreerde optie voor boeking, waardoor een externe oplossing moest worden gezocht toen COVID toesloeg.
  • Moeilijk betalingsproces - handmatige bankoverschrijving die een handmatige controle en orderuitvoering vereiste was de enige beschikbare betalingsmethode.
  • Gebrek aan ontwikkeling - niet in staat om meer te halen uit de systemen die er waren.

PerfectGym biedt een uniforme oplossing

Na wat rondkijken besloten Friskis & Svettis dat PerfectGym aan hun verwachtingen voldeed en meer. Ze waren op zoek naar een platform dat al hun huidige gegevens zou overbrengen naar het nieuwe systeem. Maar ze vonden het ook belangrijk dat alle functionaliteiten met elkaar zouden worden gesynchroniseerd, onder één app.

Integraties maken inschrijving eenvoudiger

Friskis & Svettis waren in staat om hun huidige abonnementen te integreren in PerfectGym's Cloud-Based platform. Bovendien biedt het een verscheidenheid aan extra functionaliteiten die hun vorige provider niet bood. Denk hierbij aan boekingstools, virtuele sessiekoppelingen en extra betaalmethoden. Friskis & Svettis hebben gemerkt dat deze functionaliteiten intuïtief en gebruiksvriendelijk blijken te zijn.

De gemakkelijke self-service registratie stelt nieuwe leden in staat zich in te schrijven wanneer het hen uitkomt. Gebruikers kunnen dit vrijwel overal doen, zolang ze maar toegang hebben tot internet. Bovendien biedt Friskis & Svettis lidmaatschappen met korting aan voor kinderen en jonge volwassenen. Ouders hebben de mogelijkheid om kinderen aan hun lidmaatschap toe te voegen. Via het gebruikersportaal kunnen extra accounts eenvoudig worden beheerd. Gebruikers kunnen vervolgens één betaling doen voor alle bijbehorende lidmaatschappen.

User portal

Afbeelding bron

Het gebruikersportaal en de betaalintegraties maken kopen eenvoudiger

De moderne en gebruiksvriendelijke gebruikersinterface maakt het voor bestaande klanten eenvoudiger om hun lidmaatschap te verlengen. Via het online portaal hebben beide gebruikers toegang tot hun account, activiteitenlogboek en aangeboden lessen. Ze konden gebruikers eenvoudig laten inschrijven voor proefsessies of virtuele sessies tijdens COVID-tijden. Leden konden deze boekingen allemaal via het gebruikersportaal maken. Hun vorige systemen boden niet zo'n breed scala aan functies.

Voorheen gebeurde de betaling bij Friskis & Svettis uitsluitend via handmatige bankoverschrijving. Dit proces bestond uit meerdere stappen en maakte het leven van de gebruikers moeilijker dan nodig. Friskis & Svettis kon profiteren van de uitgebreide betalingspartnerschappen van PerfectGym om betalingen eenvoudiger te maken. De oude methode werd vervangen door het proces van elektronische betalingsintegratie. Gebruikers kunnen nu hun lidmaatschap betalen met de methode die voor hen het handigst is.

Lesboekingen vereenvoudigd met PerfectGym Go app

Friskis & Svettis hebben besloten de mobiele app PerfectGym Go aan hun abonnement toe te voegen. Via de app kunnen leden de leskalender bekijken, een boeking maken en een beoordeling geven. Als een les vol is, kunnen gebruikers zich op de wachtlijst plaatsen en krijgen ze bericht zodra er een les vrij is. Een unieke functie die voldoet aan de unieke behoeften van Friskis & Svettis.

Met de vereenvoudigde 'één klik' boeking, is de mobiele app de nummer één interface voor onze leden geworden"

-Johannes Hock, Friskis & Svettis

 Friskis & Svettis app

Afbeelding bron

Bovendien kunnen gebruikers hun PerfectGym Go mobiele app gebruiken als een digitale lidmaatschapskaart. Hierdoor wordt de toegang tot de club veel gemakkelijker voor de leden. Het onthouden van toegangscodes, speciale pasjes of ledenlijsten behoort tot het verleden. Zolang ze hun telefoon bij zich hebben, hebben ze toegang tot de Friskis & Svettis centra.

Benut gegevens voor meer gepersonaliseerde ledencommunicatie

De beschikbare rapporten maken gegevensanalyse eenvoudig. Ze zijn in staat om een meer persoonlijke relatie met hun leden op te bouwen. Elke vereniging is in staat om gepersonaliseerde berichten naar haar klanten te sturen. Van verjaardagsberichten tot lesbevestigingen en aanwezigheidsherinneringen. Deze berichten kunnen klanten bereiken via e-mails, sms-berichten of de app. Elke vereniging kan haar communicatie afstemmen op haar behoeften.

"Ingebouwde meldingen helpen ons om onze leden op een meer gepersonaliseerde manier te bereiken. We kunnen nu groeten, verjaardagswensen of herinneringen sturen".

-Johannes Hock, Friskis & Svettis

Personalisering van gebruikersrechten maakt vrijwilligersbeheer eenvoudig

De trainers van Friskis & Svettis zijn door vrijwilligers geëngageerde licentieleiders en coaches. Het was belangrijk voor Friskis & Svettis om de rechten van vrijwilligers te kunnen beheren. Verschillende vrijwilligers moeten via het portaal toegang hebben tot verschillende soorten gegevens.

"De PerfectGym-oplossingen maken het beheer van vrijwilligers naadloos. We kunnen verschillende vrijwilligers specifieke toegangsrechten geven op basis van hun respectievelijke rollen."

-Johannes Hock, Friskis & Svettis

Friskis & Svettis Brussels Volunteers

Beeld Bron

Elke Friskis & Svettis-vereniging kan zijn gegevens nu aanpassen aan zijn behoeften. Het systeem volgt de betrokkenheid van klanten. Dit maakt het gemakkelijk om degenen die dreigen af te haken te spotten en hen opnieuw te engageren via multichannel outreach. Het systeem herkent ook regelmatige gebruikers en power users, zodat zij kunnen worden geïdentificeerd voor upsell-mogelijkheden.

Friskis & Svettis heeft zijn verschillende modules nu volledig geïntegreerd in één platform

De overstap kan een ontmoedigende taak zijn, maar niet met Perfect Gym. De geboden klantenondersteuning is geweldig. Het onboarding team stond klaar om vragen te beantwoorden als en wanneer ze zich voordeden.

Friskis & Svettis, Brussel vond het onboardingteam vakkundig en vriendelijk. Klaar om vragen te beantwoorden als en wanneer ze zich voordoen.

"De overstap naar een cloudgebaseerd systeem garandeerde de beschikbaarheid van onze systemen en zorgde voor stabiliteit in onze centra. De integratie met de aanbieders van digitale betalingen en de mobiele applicatie hebben onze club weer op het spoor van de laatste technologische trends gezet".

-Johannes Hock, Friskis & Svettis

Bron voor omslagafbeelding

Bedankt voor uw aandacht
Als je het leuk vindt, vertel het dan door!

  • Find us on Facebook
  • Find us on Youtube
  • Find us on Twitter
  • Find us on Instagram
  • Find us on Linkedin
Aanbevolen berichten

Digitally Transform Your Health Club

As consumers become more in control over their well-being, fitness clubs must be digitally prepared to service members with a variety of options and fitness experiences. Our fitness software acts as a digital platform to facilitate these experiences by utilizing data and integrations to make digital transformation for fitness facilities more possible.

Vertrouwd door de marktleiders in fitness & vrije tijd. Groot en klein.

McFit
World Class
Sportcity
Fit For Free
Gold's Gym
Snap Fitness
Fitness 24 Seven
David LLoyd
MacFit
Crunch
Fitness World

Maak een afspraak voor een gratis demo