/

Jak sieć klubów Oktopus podwoiła sprzedaż członkostw online z Perfect Gym?

Oktopus jest gruzińską marką fitness, która nie podąża za trendami, ale je wyznacza. Kluczowym krokiem w budowaniu zaangażowanej społeczności było zapewnienie klientom pełnej kontroli nad ich członkostwem i umożliwienie im rezerwowania zajęć w dowolnym miejscu i czasie, co doprowadziło do 267% wzrostu frekwencji na zajęciach.

kobieta ćwicząca na siłowni

Oktopus zdobył popularność w Gruzji dzięki swoim nowoczesnym obiektom, innowacyjnym programom fitness oraz oferowaniu klientom wachlarza doświadczeń wykraczającego poza strefę klubów. Ta innowacyjna firma jest doskonałym przykładem, jak wykorzystać transformację cyfrową do osiągnięcia celów biznesowych.

Jako marka aspirująca wysoko, Oktopus potrzebował systemu zarządzania, który zwiększyłby wydajność klubów i zmaksymalizował ich efektywność. Wybór padł na Perfect Gym — potężny software oparty na chmurze, który zapewnia wszystkie niezbędne funkcje do sprawnego prowadzenia biznesu fitness.

Automation Centre zwiększyło retencję klientów o 60%

Dla marki zorientowanej na klienta, takiej jak Oktopus, komunikacja jest kluczowym elementem modelu biznesowego. Był to jeden z powodów wyboru rozwiązania Perfect Gym — wielokanałowej platformy, która automatyzuje i personalizuje komunikację, aby zaoszczędzić czas i utrzymać motywację członków.

Obraz
Pust notification on smartwatch reminding about upcoming training

„Korzystamy z Centrum Automatyzacji przez cały czas. Wysyłamy e-maile i powiadomienia push, aby osiągnąć nasze cele dotyczące zaangażowania i retencji członków” - mówi  Giorgi Asatiani, współzałożyciel firmy Oktopus. „Dzięki tej funkcji odnotowaliśmy wzrost retencji klientów o około 60%.

Regularne wysyłanie korespondencji poprzez e-mail, SMS i powiadomienia push pomaga członkom klubu być na bieżąco z ich aktywnością w klubie. Ze względu na nielimitowane zajęcia w ramach członkostwa, Oktopus wprowadził listy rezerwowe, aby usprawnić frekwencję i zmaksymalizować obłożenie klubu.

Szybkie powiadomienia o wolnych miejscach poprzez powiadomienia push w aplikacji mobilnej spowodowały wzrost frekwencji o 267%!

Centrum automatyzacji umożliwia także tworzenie kampanii marketingowych i przyciąganie większej liczby klientów za pomocą kuponów i rabatów. „Największy wzrost zakupów członkostwa zauważamy podczas sezonowych wyprzedaży, na przykład w Black Friday lub w czasie trwania innych akcji specjalnych” - wyjaśnia Giorgi. „Tworzymy wtedy ograniczone promocje, aby przyciągnąć klientów i zachęcić do dołączenia do Oktopus”.

Oktopus podwoił sprzedaż członkostw online za pomocą aplikacji mobilnej i Portalu Klienta od Perfect Gym

Aby jeszcze bardziej poprawić ogólne doświadczenie i ułatwić członkom interakcję z wybranymi przez nich klubami, Oktopus zdecydował się na wdrożenie aplikacji mobilnej. Daje ona dostęp do szeregu funkcji, w tym m.in. rezerwacji zajęć czy dokonywania płatności online.

Obraz
oktopus mobile application

Źródło

„Po wprowadzeniu aplikacji mobilnej zauważyliśmy znaczący wzrost frekwencji na zajęciach. Aż 94% naszych członków to aktywni użytkownicy aplikacji, którzy mogą zarezerwować miejsce na zajęciach za pomocą zaledwie kilku stuknięć palcem w ekran” - wyjaśnia Giorgi.

Wygoda członków jest bardzo istotnym elemenetem dla sieci Oktopus. „Ponieważ jednym z głównych powodów, dla których ludzie opuszczają siłownię, jest nadmierne zatłoczenie, nasi klubowicze mogą w każdej chwili sprawdzić liczbę osób uczestniczących w zajęciach lub obecnych w klubie, dzięki czemu czują się komfortowo, ćwicząc w naszych obiektach” - mówi Giorgi. 

Ta funkcja przydaje się nie tylko bywalcom siłowni, ale także kierownictwu. Praktyczny wgląd w aktywność klientów pozwolił Oktopusowi zmaksymalizować potencjał klubów poprzez rozwój oferty zajęć grupowych. „Początkowo nasze kluby oferowały jedynie zajęcia poranne i wieczorne. Od momentu wprowadzenia pierwszego harmonogramu zajęć grupowych, frekwencja na zajęciach wzrosła trzykrotnie. Z danych dostarczonych przez Perfect Gym wynikało, że najbardziej popularne zajęcia to pilates, joga i body ballet. Dlatego wprowadziliśmy zajęcia popołudniowe, które pomogły nam zapełnić nasze studia także w ciągu dnia”. 

Pełna kontrola nad członkostwem jest ważnym krokiem w optymalizacji działań biznesowych firmy. „Nasi klienci mogą łatwo zarządzać swoimi subskrypcjami w aplikacji mobilnej i w Portalu Klienta, co oszczędza ich czas i pozwala naszym pracownikom skupić się na innych, ważniejszych zadaniach. W 2022 roku dwa razy więcej członków zakupiło swoje członkostwo online w porównaniu z poprzednim rokiem” - deklaruje Giorgi. „Prawie 17% wszystkich płatności jest dokonywanych za pośrednictwem aplikacji lub strony internetowej. Ta funkcja oszczędza czas klientów i zmniejsza obciążenie pracą naszego personelu recepcji”.

Obraz
oktopus fitness club sign in page

Źródło

Oktopus opiera decyzje biznesowe na danych dzięki zaawansowanemu raportowaniu i systemowi CRM 

Perfect Gym oferuje scentralizowane podejście, które zapewnia wgląd w informacje dotyczące całej firmy. Będąc w stanie gromadzić i analizować dane we wszystkich swoich lokalizacjach, Oktopus może podejmować uzasadnione decyzje biznesowe i efektywnie rozwijać swoje  strategie.

„Korzystamy z narzędzi do raportowania każdego dnia. Wybór spośród ponad 120 różnych raportów pozwala naszym administratorom, kierownikom, pracownikom sprzedaży i księgowym pracować wydajniej, ponieważ w swoich codziennych zadaniach wykorzystują różne dane” - mówi Giorgi. 

Kluby Oktopus Fitness wykorzystują również możliwości oprogramowania Perfect Gym CRM do monitorowania i optymalizacji każdego etapu ścieżki klienta. Dzięki wynikom sprzedaży w czasie rzeczywistym i wglądowi w lejek sprzedażowy klubów, menedżerowie sprzedaży mogą szybciej i łatwiej przekształcać leady w klientów. Ponadto, według Giorgiego, CRM pomaga im śledzić codzienne zadania i ogólne cele, aby mieć pewność, że wszystko idzie tak, jak należy.

Obraz
perfect gym crm dashboard

Giorgi Asatiani wskazuje, które kluczowe moduły systemu Perfect Gym przynoszą największe korzyści jego sieci klubów: „Integracja płatności online pozwala na wybór opcji transakcji, jednak nasi członkowie wciąż preferują rejestrację w recepcji, dlatego POS to bardzo przydatny moduł. Oferujemy różnorodne treningi grupowe, a funkcja Classes pozwala nam łatwo tworzyć i zarządzać harmonogramami w naszych klubach. Dodatkowo Raporty uważamy za bardzo skuteczne narzędzie do podejmowania bardziej świadomych decyzji biznesowych.” 

Podsumowanie

Obraz
woman looking at smartphone at the gym

Źródło

Kluby Oktopus Fitness są przykładem wpływu cyfrowej transformacji na osiąganie celów biznesowych. 

Dając klientom pełną kontrolę nad ich członkostwem w aplikacji mobilnej Perfect Gym i Portalu Klienta, Oktopus poprawił wskaźniki retencji i satysfakcji klientów. Marka zmniejszyła również liczbę godzin ręcznego wprowadzania danych, automatyzując rejestracje i płatności, aby ułatwić pracę administracyjną. Z kolei wdrożenie systemu CRM i stały dostęp do danych zwiększyły zdolność marki do przyciągania i utrzymywania klientów. 

Też chcesz wznieść swoje kluby fitness na nowe wyżyny? Skontaktuj się z Perfect Gym i już dziś zrób pierwszy krok w kierunku swojego sukcesu!

Dziękuję za uwagę.
Jeśli spodobał Ci się ten wpis, udostępnij go dalej!

  • Find us on Facebook
  • Find us on Youtube
  • Find us on Twitter
  • Find us on Instagram
  • Find us on Linkedin
Polecane posty

Cyfrowo przekształć swoje studio

Podczas gdy obiekty fitness przechodzą transformację cyfrową, pakiet do zarządzania klubem fitness Perfect Gym staje się niezbędną platformą ułatwiającą użytkownikom korzystanie z klubu i wszystkich jego doświadczeń.

Zaufali nam liderzy rynku fitness i rekreacji.

McFit
World Class
Sportcity
Fit For Free
Gold's Gym
Snap Fitness
Fitness 24 Seven
Easy Gym
David LLoyd
MacFit
Crunch
Fitness World

Zaplanuj bezpłatne demo