/

Nasi Klienci: Fitness One w Arkansas, USA

Jako Dyrektor Techniczny klubów Fitness One w Arkansas, Jake Curreri rozumie lepiej niż ktokolwiek inny, realną potrzebę rozwoju technologicznego w branży fitness.

Nasi Klienci: Fitness One w Arkansas, USA

Jake Curreri odpowiedzialny jest za utrzymanie i konfigurację procesów systemowych, integrację centralnych systemów zarządzania z narzędziami niezależnymi oraz nadzorowanie postępów aplikacji mobilnej Fitness One. Na tym stanowisku nieustannie eksperymentuje możliwości, dzięki którym technologia może poprawić jakość ćwiczeń. 

Po współpracy z Perfect Gym, kiedy to został wdrożony Portal Klienta, API oraz PG dla menedżera klubu w październiku zeszłego roku, Curreri zagłębił się w ten system, aby dowiedzieć się, jak platforma do zarządzania klubem wpływa na jego pracę oraz na ile otwarty interfejs API pomaga w pracy jego zespołu, a także członkom klubu.

1. Opowiedz nam o klubie Fitness One oraz o Twoim doświadczeniu w branży fitness?

“Prowadzimy kompleksowe, luksusowe kluby fitness, dostarczając wielokierunkowe holistyczne produkty, takie jak: trening personalny, obsługę całodobową, opalanie, masaż wodny i więcej. Obsługujemy około 15 000 członków klubu w całym kraju. W branży fitness rozpocząłem swoje doświadczenie zawodowe, dorastając w lokalnej społeczności YMCA. Moja kariera w świecie fitness zatoczyła koło zarówno w uczestnictwie lekkoatletycznym, jak i przewodzeniu zmianom technologicznym oraz operacyjnym, w których zmierza branża.”​​​ Fitness One club in FAYETTEVILLEŹródło

2. Kim właściwie jest dyrektor ds Technologii oraz jakie są Twoje obowiązki?

“Jako dyrektor ds Technologii i Operacji podejmuję strategiczne i technologiczne decyzje w branży fitness.

To dzisiaj bardzo ważna rola. W 2015 roku, 95% firm z listy Fortune 500 określiło siebie jako “firmę technologiczną”. W przypadku firm z branży fitness wskaźnik ten byłby prawdopodobnie bliższy 1%. Technologia jest siłą nie do zatrzymania i wkracza do branży fitness, dlatego firmy związane z tym rynkiem powinny przygotować się na nieuniknione.”

3. Jakie problemy miał klub Fitness One (zanim został wdrożony system Perfect Gym), które to wywołały decyzję o zmianie dostawcy oprogramowania?

“To proste. Poprzedni system nie był w stanie obsłużyć naszej ekspansji. 

Zwykli dostawcy oprogramowania dla fitnessu nie dostarczają kompleksowego rozwiązania dedykowanego przewidywanemu rozwoju branży. Tylko kilka z nich jest strategicznie przygotowanych do współpracy z nowymi dostawcami.

“Kiedy Twój klub się rozrasta, zarządzanie nim staje się bardziej skomplikowane. Potrzebujesz lepszych narzędzi, większej wydajności i kompleksowego systemu. Są to namacalne rozwiązania, które oferuje Perfect Gym.”

Inside a Fitness One GymŹródło

4. W jakim stopniu Portal Klienta Perfect Gym pomógł w prowadzeniu klubu fitness?

“Zanim wdrożyliśmy Perfect Gym, mieliśmy podstawowy system rezerwacji online. Teraz zamierzamy dostarczyć naszym klientom zarówno możliwość rezerwacji zajęć bez wychodzenia z domu, jak i rekomendację zajęć, którymi klient mógłby być potencjalnie zainteresowany. Mamy duże nadzieje na ulepszenia związane z przejęciem nowego systemu.”

Screen shot of fitness one mobile app with open API

5. Jak zmieniło się zarządzanie członkostwem klientów, od momentu wdrożenia systemu Perfect Gym?

“Możemy teraz zweryfikować integralność danych. W przypadku naszych poprzednich dostawców oprogramowania, raportowanie było niemal niemożliwe ze względu na dużą liczbę poprawek i obejść w systemie, w których musieliśmy przeszkolić naszych pracowników. Nie byliśmy w stanie pobrać raportu tak podstawowego, jak liczba aktywnych członków klubu.

Dzięki Perfect Gym mamy możliwość zobaczyć statusy klubów w czasie rzeczywistym oraz audytować aktywność członków, której to jeszcze nawet nie rozważaliśmy. Ogólny przegląd dał nam wartościowe statystyki mówiące o tym, jak klub prosperuje, podejmujemy lepsze decyzje oparte na danych.”

6. Jak system Zarządzania Klubem PG pomógł Waszym klientom lepiej korzystać z oferty klubu?

“Możliwość pokazania klientom, jak klub się rozwija zarówno w sensie fizycznym, jak i cyfrowym daje im poczucie dobrze ulokowanych środków finansowych. Czują dumę z bycia członkiem jednego z najbardziej obiecujących klubów fitness w kraju.”

7. Które funkcjonalności Systemu Perfect Gym okazały się być najbardziej pomocne w prowadzeniu Twojego klubu?

“Widoczność statusów kont członkowskich. Po raz pierwszy w historii, jesteśmy w stanie powiadomić członków o występujących problemach z kontem, zanim klient wejdzie do naszego klubu.”

Fitness One mobile app screenshot

8. Przy ciągłym rozwoju branży fitness, czy uważasz że Twój klub odpowiada na cyfrowe zmiany i jest na bieżąco z najnowszymi trendami technologicznymi?

“Tak, naprawdę tak uważam. Szczególnie dlatego, że Perfect Gym jest doskonałym partnerem w osiąganiu strategicznych celów tradycyjnej sieci fitness. Ich ciągłe dążenie do doskonałości i innowacji - nawet w niewidocznych dla wszystkich aspektach - jest mile widziane dla każdej sieci. Otwarty interfejs API sprawia, że nasz klub może integrować się z dowolnymi aktualnymi oraz nowymi aplikacjami fitness, dzięki czemu jesteśmy bardziej przystępni dla naszych klientów.”

Fitness One club access QR code

9. Jak byś opisał współpracę z zespołem Perfect Gym w trzech zdaniach?

 

  • Skupienie na ciągłym rozwoju
  • Rozumienie trudności technologicznych w branżach innych niż fitness
  • Zaangażowanie wykraczające poza budowę samego oprogramowania i koncentracja na rozwiązaniach platformy. 

 

10. Opowiedz więcej o otwartym API w systemie Perfect Gym. Jak używasz tego narzędzia we własnej aplikacji klubu?

“Otwarty interfejs API ma niezwykły potencjał rozszerzenia integracji systemu. Wykorzystaliśmy funkcje API Perfect Gym do ulepszenia naszej aplikacji mobilnej, dzięki czemu dostarczyliśmy naszym klientom szereg funkcjonalności.

Członkowie klubu mają teraz możliwość zarządzania swoim profilem, rezerwacji oraz meldowania się na zajęciach, oceny swoich ulubionych trenerów, zdobywania punktów lojalnościowych, otrzymywania nagród za frekwencję, komunikowania się z kolegami z grupy zajęciowej oraz możliwość cyfrowego uczestnictwa w zajęciach. Znacznie więcej funkcjonalności jest w fazie rozwoju - integracja z systemem Perfect Gym umożliwia realizację naszej wizji wzrostu w Fitness One.”

11. Jak Twoim zdaniem, otwarte API pomoże członkom klubu lepiej korzystać z oferty siłowni?

“Komunikacja z klientem to cel najistotniejszy. Jesteśmy dopiero na początku drogi do lepszej komunikacji z naszą społecznością, a fitness często zaczyna się od ludzi. Budując i stale ulepszając funkcjonalności, które zachęcą uczestników do większej interakcji oraz personalizacji, dostarczamy klientom wartość, która wykracza poza możliwości tradycyjnej siłowni.”

Fitness One mobile app client profile

Podsumowanie

Era cyfryzacji ma miejsce już teraz i oddziałuje również na branżę fitness. Holistyczne platformy zarządzania siłownią powinny doskonalić swoje funkcje, by zapewnić rozwój w przyszłości.

Korzystanie z systemu, który zaopatrzony jest w otwarte API oznacza, że można go zintegrować z dowolnymi aplikacjami i narzędziami należącymi do firm zewnętrznych. Dzięki temu możesz kontrolować swoje działania operacyjne i łączyć się z aplikacjami, z których korzystają również Twoi klienci. 

Pozwoli to pozostać Twojej marce fitness w digitalowym ekosystemie z członkami klubu przez cały czas.

Dziękuję za uwagę.
Jeśli spodobał Ci się ten wpis, udostępnij go dalej!

  • Find us on Facebook
  • Find us on Youtube
  • Find us on Twitter
  • Find us on Instagram
  • Find us on Linkedin
Polecane posty

Cyfrowo przekształć swoje studio

Podczas gdy obiekty fitness przechodzą transformację cyfrową, pakiet do zarządzania klubem fitness Perfect Gym staje się niezbędną platformą ułatwiającą użytkownikom korzystanie z klubu i wszystkich jego doświadczeń.

Zaufali nam liderzy rynku fitness i rekreacji.

McFit
World Class
Sportcity
Fit For Free
Gold's Gym
Snap Fitness
Fitness 24 Seven
Easy Gym
David LLoyd
MacFit
Crunch
Fitness World

Zaplanuj bezpłatne demo