Terug naar lijst

Tips & strategieën om de verkoop van sportschoollidmaatschappen te verhogen

Afhankelijk van uw bedrijfsmodel zijn er veel manieren om de verkoop van uw leden te stimuleren. Deze methoden omvatten het creëren van een verkoopproces waarin iedereen van uw personeel zich kan vinden. Lees verder om te ontdekken hoe u deze maatregelen in uw club kunt implementeren.

Tips & strategieën om de verkoop van sportschoollidmaatschappen te verhogen

Ik hou van mijn sportschool. Het ligt naast de Stille Oceaan, alle toestellen zijn gloednieuw, de fitnesszaal is nooit overvol en de lessen zijn inbegrepen in mijn lidgeld. Het is een beetje aan de dure kant, maar het zwembad en het terras aan het strand alleen al maken het de hoge prijs waard.

Als consument heb ik geen tekort aan opties als het gaat om het vinden van de juiste sportschool lidmaatschap voor mij. Ik had ook geen idee dat het vinden van mijn sportschool op Google geen gelukkig toeval was, maar het resultaat van een tactische digitale marketingstrategie van mijn sportschool.

Als clubeigenaar is het geluk van de klant uw prioriteit. U bent niet alleen verantwoordelijk voor het tevreden houden van uw huidige leden, maar u moet ook voortdurend manieren vinden om nieuwe klanten aan te trekken en zo de verkoop van uw sportschoollidmaatschap te laten groeien. Omdat klantenbinding en -retentie constante factoren zijn, zijn strategieën voor de verkoop van sportschoollidmaatschappen van cruciaal belang om je bedrijf te laten groeien en winst te maken.

Hier zijn de beste manieren om de verkoop van sportschoolleden te verhogen:

Identificeer de niche van uw club om uw markt te bereiken

De wereldwijde fitness rage heeft de traditionele definitie van een "sportschool" volledig veranderd. Fitnessclubs zijn er nu in alle soorten, maten, prijsklassen en specialiteiten, dus een manier vinden om nieuwe leden aan te trekken is zeker een uitdaging. Bepaal eerst het merk en de unieke verkoopargumenten van uw club door de volgende vragen te beantwoorden:

  1. Wat kunnen wij onze leden bieden dat andere clubs niet kunnen?

  2. Wie is onze doelgroep?

  3. Waarom zouden nieuwe leden onze club moeten proberen?

Zodra u deze vragen hebt beantwoord, creëert u de verkoopstrategieën van uw fitnessclub. Om het perfecte plan uit te voeren om de verkoop van fitnessleden te stimuleren, moet u een plan bedenken dat past bij de specifieke identiteit van uw club.

Niet alleen zul je manieren moeten vinden om je specifieke markt te benaderen, maar je zult ook een prijsmodel moeten opzetten dat aansluit bij de structuur en diensten van je club om de meeste winst uit je verkochte lidmaatschappen te halen.

Prijsmodel voor Boutique Clubs

Boutique fitness studio's zijn de laatste tien jaar enorm in populariteit gestegen, met een jaarlijkse stijging van 450% tussen 2010-2014. Omdat boutique fitness studio's meestal afhankelijk zijn van lessen, moet uw prijsmodel correleren met uw diensten om de winst te maximaliseren.

U zult al uw prijzen en betalingsmogelijkheden moeten bepalen: wat zullen uw lessen kosten? Zullen uw klanten vooraf betalen voor een pakket van lessen of voor lessen individueel? Als een klant een les mist zonder de annuleringsprocedures te volgen, vraag je dan een boete of reken je de les toch door?

Afhankelijk van de stijl van uw club en de frequentie van de lessen, kunt u beslissen of u onbeperkte lessen binnen een maand aanbiedt voor een vaste prijs, of u pakketten met lessen aanbiedt tegen een gereduceerde prijs, of dat u het bij betalen per keer houdt voor individuele lessen. U kunt ook een vast lidmaatschapsbedrag vragen voor een onbeperkt aantal lessen en de gemiddelde maandelijkse uitgaven verhogen door extra's, zoals het huren van yogamatten, handdoeken of andere apparatuur.

Er zijn geen "juiste" antwoorden op deze vragen. Als eigenaar kunt u experimenteren met het beleid om te zien wat de beste voordelen biedt voor uw boutique club.

High-End Fitness/Leisure Clubs Prijsmodel

Aangezien uw klanten waarschijnlijk bereid zijn meer uit te geven aan dure maandelijkse lidmaatschappen, zullen ze ook meer van uw club verwachten. Uw club moet nieuwe leden aantrekken met top-notch lessen, geavanceerde apparatuur en luxe voorzieningen die overeenkomen met uw tarieven. Laat daarom, in plaats van potentiële klanten af te schrikken door beperkende langetermijncontracten, uw diensten en clubkenmerken uw klanten overtuigen om te blijven. De hoge prijs vooraf van een langetermijncontract voor een high-end club zal veel meer klanten afschrikken dan een veel betaalbaardere maandelijkse lidmaatschapsprijs.

Budget Fitness Clubs Prijsmodel

Aan de andere kant, als je fitnessclub meer gebouwd is voor gemak en betaalbaarheid, zal de verkoop van je fitnesslidmaatschap het meest profiteren van tegenovergestelde soorten contracten: langlopend of niet. Traditioneel, het aanbieden van lange termijn contracten was het hart van de begroting sportschool lidmaatschap verkoopstrategieën, de logica is dat langere termijn lidmaatschappen zou klanten te houden in plaats van te worden verleid door aanbiedingen van sportscholen die meer diensten te bieden.

Nu sportscholen echter steeds meer zelfvoorzienend zijn geworden, zijn er alternatieve strategieën. Omwille van de toegankelijkheid voor de klant leggen veel budget sportscholen de nadruk op gemak, zoals 24 uur per dag toegang, geen bindende contracten, en schokkend lage prijzen. Budget sportscholen zijn booming, zelfs in landen met extreem verzadigde fitness club markten.

In het Verenigd Koninkrijk "zijn er nu meer dan 500 low-cost clubs (minder dan 20 pond per maand), goed voor 15% van de marktwaarde en meer dan een derde van het totale ledenaantal. Het succes van deze clubs wordt toegeschreven aan het adverteren op klanten die net aan hun fitnessreis beginnen: sommigen van hen zullen overstappen naar clubs in het hogere segment, maar veel van deze klanten zullen bij hun handige lidmaatschappen blijven.

Diversifieer uw Marketing Methodes

Net als hoe uw huidige leden niet overeenkomen met een bepaald profiel, moeten uw methoden om nieuwe leden te vinden ook gevarieerd zijn.

Met het oog op uw reclame voor sportschool lidmaatschap effectief te zijn en de verste reikwijdte hebben, moet je zo digitaal vriendelijk en toegankelijk mogelijk te zijn. De meeste van uw doelgroep zal zoeken op het internet als hun eerste bron bij het zoeken naar een lokaal bedrijf.

De eerste regel gaat over attributie. Als u een klantenportaal hebt, kunt u een aangepaste integratie laten maken met de Customer Relationship Manager (CRM) van PerfectGym en Google Analytics om te rapporteren hoeveel leads er online komen. Zorg ervoor dat u Urchin Tracking Modules (UTMS) gebruikt. UTM's zijn tags die u aan de URL van uw website kunt toevoegen en die bijhouden waar uw online verkeer vandaan komt.

Wanneer deze worden gecombineerd met uw CRM in uw clubmanagementsoftware, kunt u te weten komen welke marketingkanalen (sociale media, content, betaald, enz.) u de meest gewonnen prospects opleveren.

U zult zeker leden hebben die zich niet online inschrijven, en dat is niet erg. Zorg ervoor dat uw vertegenwoordiger of receptiemedewerker elke prospect vraagt hoe ze over uw fitnessclub hebben gehoord, en ken de lead handmatig toe.

Of ze nu handmatig of online zijn binnengekomen, u hebt een CRM nodig om het succes van uw verkoop van fitnesslidmaatschappen te volgen.

 

Leads omzetten in fitnessleden

Laat al je harde werk en geld dat je in je marketingcampagnes hebt gestoken niet verloren gaan!

Zorg ervoor dat al je verschillende campagnes eindigen met hetzelfde resultaat: het verzamelen en opslaan van klantinformatie. Nadat u alle persoonlijke en contactgegevens van uw klanten hebt verzameld, moet u ervoor zorgen dat deze informatie in uw CRM-systeem wordt opgenomen, zodat deze veelbelovende leads geen gemiste kansen worden.

Een groot probleem waarmee veel clubs bij de verkoop van sportschoollidmaatschappen te maken krijgen, is dat leads verloren gaan in het systeem zonder dat ze een goede follow-up krijgen. Aangezien de meerderheid van uw leads niet onmiddellijk lid zullen worden van uw fitnessclub om verschillende redenen, is een periodieke follow-up met aanbiedingen en promoties een cruciale verkoopstrategie voor fitnesslidmaatschappen.

Echter, wanneer deze leads worden opgeslagen met een slechte organisatie, kunnen potentiële klanten worden ontmoedigd om lid te worden als ze zich ergeren aan herhaalde verkooppraatjes. Dit kan eenvoudig worden vermeden door leads aan specifieke verkopers toe te wijzen, die vervolgens de status van de lead na verloop van tijd eenvoudig kunnen bijwerken.

De CRM-module van PerfectGym biedt een start-tot-eind systeem om leads effectief te beheren en zo de verkoop van nieuwe sportschoollidmaatschappen te optimaliseren.

Eerst worden alle leads in uw CRM klantendatabase geregistreerd.

Uw leadinformatie moet de basisgegevens bevatten zoals: naam, telefoonnummer, e-mail, rating (hoe warm of koud de lead is), verantwoordelijke consultant, status van de lead, bron, en tijd/datum waarop de lead werd aangemaakt.

CRM's voorkomen verwarring door duidelijk aan te geven welke consultant verantwoordelijk is voor de lead en door de "status" van de lead bij te werken, oftewel waar in het verkoopproces de lead zich momenteel bevindt.

Eenmaal gelogd, zal de CRM trechter visualisatie worden georganiseerd met al uw sportschool verkoopstatistieken:

In één oogopslag bent u op de hoogte van de huidige status van leads, de activiteit van uw sales consultants, en uw leads naar sales conversies. Al deze functies kunnen worden aangepast om gegevens van bepaalde data, per bron of per type bezoek (inloop of contact op afstand) te tonen.

U kunt uw verkoopmanager de pijplijn voor de hele verkoopstaf laten bewaken en leads dienovereenkomstig toewijzen, dankzij de kalendersectie. Deze toont taken en aankomende schema's, vergaderingen en andere verantwoordelijkheden.

Een soepel verkoopproces zorgt ervoor dat verkopers elke interactie vastleggen en loggen. Dit om een digitale voetafdruk achter te laten van het hele traject van de lead, van prospect tot betalende klant.

Met een CRM kunnen uw adviseurs gemakkelijk hun interactie met leads rapporteren, inclusief mogelijke ontmoetingen, de uitkomsten van deze ontmoetingen en of de lead heeft besloten om een lidmaatschap te kopen of koud is gebleven.

Na verloop van tijd kunt u het succes meten van de inspanningen van elk lid van het verkoopteam en de stadia waarin ze prospects door de verkooppijplijn hebben geduwd.

U kunt toegewezen leads, aangemaakte leads, doorverwijzingen, gemaakte oproepen, contacten, geboekte afspraken, afgewerkte afspraken, verkopen en afwijzingen bekijken. Net als andere modules van het CRM kan deze informatie worden gefilterd op data of leadbronnen.

Deze structuur voorkomt verwarring of wanorde over wie verantwoordelijk moet zijn voor een bepaalde lead of wat er moet gebeuren om het lidmaatschap te verkopen.

Geautomatiseerde opvolging

Zelfs als leads koud worden, is het belangrijk om ze aangemeld te houden in de database en ze toch af en toe op te volgen met geautomatiseerde e-mails. Deze e-mails kunnen een lead mogelijk weer "hot" maken als de fitnessbehoeften of interesses van deze klant in de toekomst veranderen. Gezien het feit dat fitness clubs over de kaart voortdurend strijd omzet en retentie problemen, kan blijvende outreach campagnes uiterst succesvol zijn.

Terwijl de sportschool lidmaatschap verkoop zijn niet "gemakkelijk", met behulp van strategie en software om het proces te organiseren is het halve werk.

Klaar om aan de slag te gaan?

Vraag een demo aan

Klaar om te beginnen?

Vraag een demo aan

Plan een afspraak met een gratis demo presentatie om de PerfectGym software!