/

Hoe Oktopus met Perfect Gym de online lidmaatschapsaankopen verdubbelde

Met zijn missie om een gemeenschap van fit freaks op te bouwen, is Oktopus een Georgisch fitnessmerk dat geen trends volgt maar ze zet. Een cruciale stap om dit te bereiken was om haar klanten volledige controle over hun lidmaatschap te geven en hen in staat te stellen overal en altijd lessen te boeken, wat leidde tot een toename van 267% in het aantal deelnemers.

vrouwentraining in fitnessclub Oktopus

Oktopus Fitness Clubs heeft veel succes geboekt in Georgië met zijn ultramoderne clubs, innovatieve fitnessprogramma's en door ervaringen buiten de faciliteiten te verbeteren. Met disruptie als kern dient het merk alseen goed voorbeeld van hoe digitale transformatie te omarmen om bedrijfsdoelen te bereiken.

Als merk dat groots droomt en geen genoegen neemt met de status quo, had Oktopus een beheersysteem nodig dat de prestaties van de clubs zou verbeteren en de efficiëntie zou maximaliseren. Daarom kozen ze voor Perfect Gym - een krachtig cloud-gebaseerd beheersysteem dat de functies biedt die nodig zijn om fitnessbedrijven soepel te laten draaien.

Automatiseringscentrum verhoogt klantenbinding met ongeveer 60% 

Voor een klantgericht merk als Oktopus is communicatie een belangrijk onderdeel van het bedrijfsmodel. Dit was een van de redenen om te kiezen voor Perfect Gym - een omnichannel communicatieplatform dat communicatie automatiseert en personaliseert om tijd te besparen en leden gemotiveerd te houden.

Afbeelding
Pust notification on smartwatch reminding about upcoming training

"We gebruiken het Automation Centre voortdurend. We sturen e-mails en push-notificaties om onze doelen voor ledenbetrokkenheid en retentie te bereiken", zegt Giorgi Asatiani, medeoprichter van Oktopus. "Dankzij deze functie hebben we een groei in klantbehoud gezien van ongeveer 60%."

Het regelmatig versturen van correspondentie via e-mail, SMS en push notificaties helpt leden op de hoogte te blijven van hun activiteiten in de club. Met onbeperkte lessen inbegrepen in het lidmaatschap, introduceerde Oktopus reservelijsten om de opkomst te stroomlijnen en de capaciteit van de club te maximaliseren.

Snelle meldingen van vrije plaatsen via push notificaties in de mobiele app resulteerde in een groei van 267%. 

Het Automation Centre maakt het mogelijk om marketingcampagnes op te zetten en meer klanten aan te trekken met vouchers en kortingen. "We merken de grootste groei in ledenaankopen tijdens seizoensverkopen, bijvoorbeeld op Black Friday of andere speciale aanbiedingen", legt Giorgi uit. "We creëren beperkte promoties om klanten aan te trekken om lid te worden van Oktopus."

Perfect Gym mobiele app en klantenportaal verdubbelen online lidmaatschapsaankopen

Om de algemene ervaring verder te verbeteren en de interactie tussen leden en de club van hun keuze te vergemakkelijken, heeft Oktopus ook besloten om de Perfect Gym mobiele app te implementeren. Deze geeft toegang tot een reeks functies, waaronder het boeken van lessen, online betalingen en nog veel meer.

Afbeelding
oktopus mobile application

Source

"Na de invoering van de mobiele applicatie merkten we een stijging van het aantal deelnemers aan de lessen. Een indrukwekkende 94% van onze leden zijn actieve app-gebruikers omdat ze lessen kunnen boeken met een paar vingerbewegingen", legt Giorgi uit.

Het gemak van de leden is de bottom line voor Oktopus. "Omdat een van de belangrijkste redenen waarom mensen de sportschool overslaan is dat het te druk is, kunnen onze clubleden op elk moment zien hoeveel mensen een les bijwonen of in de club aanwezig zijn, zodat ze zich op hun gemak voelen in onze faciliteiten", zegt Giorgi.

Deze functie is niet alleen handig voor de sportschoolbezoekers, maar ook voor het management. Dankzij de bruikbare inzichten in de activiteiten van klanten kon Oktopus het potentieel van de clubs maximaliseren door het aanbod van groepslessen te ontwikkelen. "Aanvankelijk boden onze clubs ochtend- en avondlessen aan. Sinds de introductie van het eerste groepslesrooster is het bezoek verdrievoudigd. Uit de gegevens van Perfect Gym bleek dat pilates, yoga en body ballet de populairste lessen zijn. Daarom introduceerden we middaglessen die ons hielpen onze studioruimte de hele dag te vullen."

Leden mondig maken is een essentieel onderdeel van de filosofie van Oktopus, dus hen volledige controle geven over hun lidmaatschappen is een must. "Onze klanten kunnen hun abonnementen gemakkelijk beheren in de mobiele app en in het klantenportaal, wat hun tijd bespaart en onze medewerkers in staat stelt zich te concentreren op andere belangrijke taken. In 2022 kochten twee keer zoveel leden hun lidmaatschap online in vergelijking met het jaar daarvoor", verklaart Giorgi. "Bijna 17% van alle betalingen gebeurt via de app of website. Deze functie bespaart klanten tijd en vermindert de werkdruk van onze receptiemedewerkers."

Afbeelding
oktopus fitness club sign in page

Source

Gegevensgestuurde zakelijke beslissingen dankzij geavanceerde rapportage en CRM 

Perfect Gym biedt een gecentraliseerde aanpak die bedrijfsbrede data-inzichten biedt. Doordat Oktopus gegevens kan verzamelen en analyseren over al hun locaties, kan het betere, datagestuurde bedrijfsbeslissingen nemen en efficiëntere strategieën ontwikkelen. 

"We gebruiken elke dag rapportagetools. De keuze uit meer dan 120 verschillende rapporten stelt onze beheerders, managers, verkooppersoneel en accountants in staat om efficiënt te werken, omdat ze verschillende gegevens gebruiken in hun dagelijkse taken," zegt Giorgi. 

Oktopus Fitness Clubs maakt ook gebruik van de kracht van de Perfect Gym Customer Relationship Manager om elke fase van het klanttraject te monitoren en te optimaliseren. Met realtime verkoopresultaten en inzichten in de verkooptrechter van clubs kunnen salesmanagers leads omzetten in betalende klanten. Bovendien helpt CRM hen volgens Giorgi bij het bijhouden van dagelijkse taken en algemene doelstellingen om ervoor te zorgen dat alles soepel verloopt.

Afbeelding
perfect gym crm dashboard

Giorgi Asatiani geeft aan welke belangrijke modules van het Perfect Gym-systeem zijn clubs het meest ten goede komen. "Hoewel onze leden dankzij de integratie van online betalingen zelf hun transactieoptie kunnen kiezen, geven ze toch de voorkeur aan registratie bij de receptie. We bieden verschillende groepslessen aan en met de functie Classes van Perfect Gym kunnen we gemakkelijk roosters aanmaken en beheren in onze clubs. Tot slot vinden we Reports een effectief hulpmiddel om beter geïnformeerde zakelijke beslissingen te nemen." 

Slotopmerkingen

Afbeelding
woman looking at smartphone at the gym

Source 

Oktopus Fitness Clubs hebben een voorbeeld gesteld van hoe het toepassen van digitale transformatie een game-changer kan zijn in het bereiken van bedrijfsdoelstellingen. 

Door klanten volledige controle over hun lidmaatschap te geven in de Perfect Gym mobiele app en Client Portal, verbeterde Oktopus de retentie en klanttevredenheid. Het merk verminderde ook handmatige invoeruren door registraties en betalingen te automatiseren om het administratieve werk te vergemakkelijken.

De implementatie van het CRM-systeem van Perfect Gym en de toegang tot gegevens stimuleerde het vermogen van het merk om klanten aan te trekken en te behouden. 

Wilt u uw fitnessclubs naar nieuwe hoogten brengen? Neem vandaag nog contact op met Perfect Gym en zet de eerste stap naar uw succes!

Bedankt voor uw aandacht
Als je het leuk vindt, vertel het dan door!

  • Find us on Facebook
  • Find us on Youtube
  • Find us on Twitter
  • Find us on Instagram
  • Find us on Linkedin
Aanbevolen berichten

Digitally Transform Your Health Club

As consumers become more in control over their well-being, fitness clubs must be digitally prepared to service members with a variety of options and fitness experiences. Our fitness software acts as a digital platform to facilitate these experiences by utilizing data and integrations to make digital transformation for fitness facilities more possible.

Vertrouwd door de marktleiders in fitness & vrije tijd. Groot en klein.

McFit
World Class
Sportcity
Fit For Free
Gold's Gym
Snap Fitness
Fitness 24 Seven
David LLoyd
MacFit
Crunch
Fitness World

Maak een afspraak voor een gratis demo